Bitcoin'ler büyümelerinin bir başka zirvesini yaşarken, size kripto para madenciliği yapmak için neye ihtiyacınız olduğunu söylüyoruz.

Şubat 2021'de bir bitcoin'in maliyeti 50.000 dolara yükseldi. Sadece altı ayda fiyat %350 arttı. En azından bir şekilde kripto para birimi oranını takip eden herkes muhtemelen şimdi dirseklerini ısırıyor, çünkü Ekim ayında bir kripto para biriminin sahibi 11 bin dolarla övünebilirdi - şimdi bu miktar 5 kat arttı.

Madeni paralar, merkezi bir yapı tarafından değil, gerekli donanım ve yazılıma sahip herhangi bir kişi tarafından "basılabilir" (matematiksel çözümler yoluyla çıkarılabilir). Madencilik, blok zinciri zincirinde yeni bloklar oluşturmak anlamına gelir - basit bir deyişle madencilik, kayıt tabanında yeni bir kod satırının oluşturulmasıdır. Bu görev özel bir bilgisayar - ASIC tarafından gerçekleştirilir. Sıradan bir bilgisayar veya telefon çoklu görev yapabiliyorsa, ASIC bitcoin ağında işlemlerin gerçekleşmesi için gerekli olan yalnızca bir matematiksel işlem yapar. Yapılan iş için kullanıcılar bitcoin cinsinden bir komisyon şeklinde ödüllendirilir.

ASIC'in El Dorado'nun kapısını açtığını düşünmeyin: üzerinize madeni paralar yağmaz. Ev elektrik şebekesine kurulan modern ekipman, yılda bir bitcoin'e kadar verebilir.

Kripto para madenciliği, çok sayıda ASIC'den oluşan "çiftliklerde" gerçekleştirilir. Bununla birlikte, sayıları çiftçinin arzusuna ve finansal yeteneklerine bağlıdır. Farklı kapasitelerdeki Asics farklı iş miktarlarıyla başa çıkabilir - cihazın fiyatı ve tükettiği elektrik miktarı doğrudan buna bağlıdır. Böyle bir bilgisayar ne kadar üretken olursa, içeriği o kadar pahalı olur ve "hash oranı" o kadar yüksek olur - madenciliği yapılan bitcoin sayısı.

alephium madenciliği alephium madenciliği öğrenmeye başlayın ve bu alanda para kazanmak için ilk adımları hızlıca atın.